Akademia Kuchni Włoskiej

Gotuj po włosku z Cesare!

Warsztaty kuchni włoskiej.

Popularność kuchni włoskiej opiera się na jej prostocie. Jednak do ugotowania prawdziwie włoskich potraw nie wystarcza przepis z książki kucharskiej. Czy zastanawialiście się, dlaczego nawet używając składników z przepisu, nie osiągacie charakterystycznego smaku włoskich dań? Odpowiedź jest prosta. „Magia” kuchni włoskiej to odpowiednio dobrane składniki, tradycyjne receptury oraz przekazywane z pokolenia na pokolenie praktyczne wskazówki.
Podczas naszych spotkań poznają Państwo tajemnice kuchni włoskiej z każdego regionu Włoch. Mocny akcent kładziemy na rzadko spotykaną w Polsce kuchnię kalabryjską.
W ramach warsztatu nauczycie się przyrządzać:

  • antipasti - przystawki,
  • dania pierwsze (primi) - pasty i risotta,
  • dania drugie (secondi) - owoce morza, ryby i mięsa,
  • klasyczne włoskie desery (dolci).

Nauczycie się robić i gotować prawdziwe włoskie makarony. Gwarantujemy świetną zabawę się przy wspólnym gotowaniu.
Uczestnicy warsztatów zostają podzieleni na kilkuosobowe grupy, w których gotują pod okiem prowadzącego szkolenie - Cesare Candido. Spotkanie rozpoczyna się omówieniem składników i tajników przygotowywania potraw, a następnie poszczególne zespoły przygotowują dania przy swoich stanowiskach pracy. Po zakończeniu warsztatów wszystkie dania są serwowane w ramach lunchu lub kolacji, dzięki czemu uczestnicy mogą spróbować potraw przygotowanych przez siebie i inne ekipy.
Warsztaty kulinarne organizujemy na terenie całej Polski dla grup 15 - 20 osobowych.
Czas trwania: 4-5 godzin.

Istnieje także możliwość wykupienia uczestnictwa w warsztatach w ramach prezentu dla bliskiej osoby.

Organizacja warsztatów kulinarnych dla firm.

Nasze warsztaty kulinarne sprawdzają się idealne jako imprezy integracyjne dla pracowników firm. Pracownicy, pod okiem prowadzącego szkolenie, będą gotować klasyczne włoskie dania. Nauka gotowania składa się z części teoretycznej, praktycznej oraz wspólnej degustacji. W atmosferze wspaniałej zabawy, wszyscy będą starali się uzyskać jak najlepszy efekt końcowy swojej pracy. Warsztaty kierujemy do szerokiego kręgu amatorów gotowania, niezależnie od poziomu zaawansowania. Każdy wyniesie z nich coś dla siebie. Finałem wspólnej zabawy będzie przyjęcie, na którym uczestnicy będą jeść, między innymi, przygotowane własnoręcznie potrawy.

Mini warsztaty kulinarne dla dzieci.

Mamy także propozycję dla dzieci – kulinarna przygoda, podczas której mali pasjonaci poznają tajniki włoskiej kuchni, świetnie się przy tym bawiąc. Cesare nauczy dzieci jak przygotowywać proste i smaczne potrawy, a także zwróci ich uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa w kuchni. Dzieci spróbują nowych smaków, będą rozsypywać mąkę, układać własne kompozycje na pizzy, robić makaron, a później zajadać z satysfakcją samodzielnie przygotowane potrawy. Przekonamy do włoskiej kuchni nawet największego niejadka! Cesare zawsze czuwa nad bezpieczeństwem gotowania i prowadzi zajęcia w sympatycznej i wesołej atmosferze.

background
Partnerzy:
Naciśnij i przytrzymaj lewy klawisz myszki na obrazku aby móc go przeciągnąć i zobaczyć całość.
x